Evde Alkol Yapımı

Evde Alkol Yapımı

Evde alkol yapımı, alkol fiyatlarına yapılan yüksek vergi zamları ile beraber günden güne duyulmaya ve popüler olmaya başladı.

Alkol fiyatları üzerinden alınan Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve onunda üzerinden alınan KDV, yani verginin de vergisi, aslında vergisiz fiyatları oldukça ucuz sayılabilecek birçok içki ve milli alkollü içkimiz olan rakıyı satın alabilmeyi oldukça güçlendirdi.

Evde Alkol Yapımı-Evsel Kullanım Amaçlı Etil Alkol-etil alkol fiyatları-evde içki yapımı-evde rakı yapımı
Evde Alkol YapımıSon 10 yılda alkole yapılan vergi zamları ile rakının da fiyatı 4 kata yakın artarak tüketimde büyük bir düşüş yaşandı. Bu düşüşün arkasında yatan sebeplerde, evde etil alkol ile içki yapımı büyük rol oynamakta.

Etil alkol kullanılarak evde alkol yapımı oldukça ucuz bir maliyetle mümkün olabildiğinden dolayı vergi zamlarından bunalan vatandaşlar tarafından her geçen gün kulaktan kulağa hızla duyulmaya ve bu şekilde üretim yapanlar birbirlerine evde alkol yapımı için tarifler vermeye başladı.

Evsel Kullanım Amaçlı Etil Alkol

Türkiye’de birçok firma etil alkol ithal etme veya üretme iznine sahip ve etil alkolün kullanım alanları da oldukça yaygın. Bunlardan birkaçı; ilaç sanayii, PVC sanayi, silah üretimi gibi alanlardan oluşuyor.

Etil alkolün piyasaya arzına dair TAPDK tebliğinde, gerekli üretim iznini almış olan firmaların, gıda alkolü olarak tüketime sunulan “denatüre edilmemiş alkoller” olduğu bilgisi de yer alıyor.

Denatüre edilmemiş olması ise gıdada kullanılması için uygun olduğu, yani içinde rahatsız edici bir aroma olmadığı anlamına geliyor.

“Evsel kullanım amaçlı tarımsal kökenli etil alkol” ibaresi ile piyasada yer alan ve son zamanlarda oldukça ilgi gören ayrıca tamamen yasal olan bir etil alkol firması ise Antalya merkezli bir üretici firma.

Şeker pancarı ve buğday melasından yapılmış olarak satılan etil alkoller hacmen yüzde 96 alkol içeriyor.

Evde Alkol Yapımı-Evsel Kullanım Amaçlı Etil Alkol-etil alkol fiyatları-evde içki yapımı-evde rakı yapımı
Evsel Kullanım Amaçlı Etil AlkolEtil Alkol Fiyatı Ne Kadar?

Antalya merkezli bu üretici firmanın, Migros’tan temin edebileceğiniz 1LT etil alkol satış fiyatı: 47,00 TL

Evde Alkol Yapımı

Uyarı: Ürünün doğru bir şekilde seyreltilmemesi durumunda sağlık sorunları yaşanılabileceği uyarıları yapılmakta. Bu nedenle etil alkol ile evde üreteceğiniz içkinin tarifini net olarak veremiyoruz.

Oluşabilecek sağlık problemleri tamamen kendi sorumluluğunuzda olup kesinlikle hiçbir sorumluluk kabul etmediğimizi bildiririz.

Ürünü öncelikle yeterli ve doğru miktarda su ile seyreltip, alkol oranının içilebilir uygun dereceye gelmesi ile oluşan karışımın ilk hali votka oluyor.

Oluşan bu su ve etil alkol karışımı olan yani elde ettiğiniz bu votkaya, yine satışı yasal olan çeşitli aromalar ve (bazı içkiler için) şeker ekleyip; rakı, viski, tekila, cin, rom gibi alkol çeşitleri üretebilmeniz mümkün oluyor.

Örneğin rakı üretiminde, yeterli miktarda su ile doğru bir şekilde seyrelttiğiniz karışıma şeker ve anason aroması ekleyerek ev yapımı rakı üretimini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Not: Alkol Sağlığa Zararlıdır. Lütfen sağlığınız için alkolden uzak durunuz.

Yorum bırakın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir